środa, 8 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2802137

 

Kolejna fala powodziowa w Krakowie 2010-09-01
Zobacz zdjęcia (0)
W ostatnich dniach wakacji po obfitych opadach deszczu gwałtownie podniósł się stan rzek na terenie Miasta Krakowa oraz powiatu krakowskiego. Najtrudniejsza sytuacja występuje na terenie gminy Skawina gdzie ogłoszony został alarm przeciwpowodziowy. Na terenie Miasta Krakowa w dniu 31 sierpnia o godz. 22.00 wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego.
Działania straży pożarnej zarówno PSP jak i OSP polegają na pompowaniu wody z zalanych posesji, piwnic oraz usuwaniem powalonych drzew.
Kolejny raz strażacy zabezpieczali brzegi rzeki Serafa przepływającej przez dzielnicę Krakowa „Bieżanów” workami z piaskiem i rękawami przeciwpowodziowymi. Podjęte działania zapobiegły zalaniu domów położonych w pobliżu rzeki.
W nocy z 31 sierpnia na 1 września wezbrany nurt Wisły w połączeniu z silnym wiatrem zerwał cztery barki służące do przewożenia piasku. Barki zablokowały częściowo przepływ wody pod mostem na stopniu wodnym Dąbie. W związku z powyższym ruch samochodowy na moście został wstrzymany na kilka godzin. Ruch został przywrócony, pomimo iż barki wciąż blokują przepływ wody. Sytuacja jest monitorowana przez strażaków oraz służby miejskie.

SzD & SŚ
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja