sobota, 11 lipiec 2020 r.

Wypadek na ul. Lublańskiej 2011-01-08
W dniu wczorajszym o godzinie 19.40 do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o groźnym wypadku na zjeździe z ul. Lublańskiej w kierunku ul. 29 Listopada. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy ratownicze z JRG 7 oraz Oficer Operacyjny KM PSP.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym marki „Porsche 911 Carrera”, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup tablicy informacyjnej. W wyniku uderzenia samochód rozpadł się na dwie części - kierujący pojazdem był przytomny. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny i podano tlen, równocześnie przystąpiono do wycinania drzwi pojazdu i elementów karoserii w celu wydobycia rannego z wraku samochodu. Po uwolnieniu, poszkodowanego przekazano zespołowi Pogotowia Ratunkowego.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policje fragmenty pojazdu zepchnięto na pobocze a pozostałości powypadkowe uprzątnięto z jezdni.

JP/JP