czwartek, 21 listopad 2019 r.

Wypadek "Busa" w Bibicach 2011-01-17
Tuż po godzinie 7.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku busa z samochodem ciężarowym MAN w wyniku którego poszkodowanych zostało kilka osób. Do działań zostały zadysponowane trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze z Krakowa jeden zastęp OSP Węgrzce oraz Oficer Operacyjny.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Transporter stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym marki MAN.
W wypadku rannych zostało 9 osób – wszyscy podróżujący busem. Aby wydobyć z rozbitego samochodu kierowcę konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych - pozostali pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach. Najbardziej poszkodowani pasażerowie byli opatrywani przez Pogotowie Ratunkowe. Strażacy po udzieleniu poszkodowanym pierwszej pomocy, przekazali ich przybyłym na miejsce Zespołom Pogotowia Ratunkowego.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policje pozostałości powypadkowe uprzątnięto z jezdni.

JP/JP