sobota, 15 sierpień 2020 r.

Wypadek w Zerwanej 2011-01-29
W dniu 29.01.2011 około godz. 19:56 MSK w Krakowie odebrało zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Zerwana, na drodze krajowej nr 7. Do akcji zadysponowano 2 zastępy z JRG-7, Oficera Operacyjnego KM PSP w Krakowie oraz OSP Michałowice. Po przybyciu na miejsce stwierdzono wypadek samochodu osobowego, który znajdował się w rowie przewrócony na dach, teren działań zabezpieczono pachołkami i lampami błyskowymi. Osoby podróżujące nim opuściły go o własnych siłach. Wskutek wypadku sześć osób zostało poszkodowanych. Jedną zajmował się zespół karetki Pogotowia a pozostałym pięciu pomocy przedmedycznej udzielali ratownicy PSP, którzy następnie przekazywali ich dojeżdżającym kolejno zespołom Pogotowia Ratunkowego. W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulator, zabezpieczono przed wyciekami płynów eksploatacyjnych i paliwa, następnie uprzątnięto jezdnię z resztek powypadkowych a samochód przekazano do dyspozycji Policji.

J.G.