czwartek, 2 lipiec 2020 r.

Wypadek na ul. Bora-Komorowskiego 2011-03-25
W dniu 24.03.2011 r około godziny 11:32 do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku "kilku" samochodów na skrzyżowaniu ulic Wiślickiej i Bora-Komorowskiego. Na miejsce, w pierwszym rzucie, zadysponowano 4 zastępy z JRG-7 i JRG SAP, które po przybyciu stwierdziły, że w wypadku udział brało 9 pojazdów. Teren akcji został zabezpieczony pojazdami ratowniczymi, radiowozami Policji oraz pachołkami ostrzegawczymi. W wyniku zdarzenia poszkodowany został jeden z kierowców, któremu pierwszej pomocy udzielili ratownicy z PSP, a następnie przekazali pacjenta przybyłemu zespołowi Pogotowia Ratunkowego. W samochodach odłączono akumulatory, zakręcono zawory gazu. W drugim rzucie na miejsce zadysponowano SCRDr Mega City z JRG 2 w celu usunięcia samochodu ciężarowego, który, ze względu na uszkodzenia, nie był w stanie o własnych siłach opuścić skrzyżowania. Po usunięciu pojazdów z jezdni pozostałości powypadkowe zebrano a rozlane substancje ropopochodne usunięto przy pomocy sorbentów.

J.G.