wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206729

Wypadek w Słomnikach 2011-08-08
Około godziny 6.30 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Słomniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły trzy samochody: ciężarowy Mercedes z przyczepą, osobowy Renault Megane oraz dostawczy Iveco Daily. Wewnątrz samochodu Renault znajdował się uwięziony mężczyzna (pasażer). Pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia a następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych przystąpiono do wycinania i rozginania elementów rozbitego pojazdu w celu wydobycia poszkodowanego. Po uwolnieniu zakleszczonego mężczyzny wraz z zespołem Pogotowia Ratunkowego przystąpiono do ewakuacji poszkodowanego z pojazdu. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory. Plamy płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem a następnie uprzątnięto wraz z pozostałościami powypadkowymi. W działaniach udział brały: OSP Słomniki, OSP Miłocice, 2 zastępy z JRG 7 oraz Oficer Operacyjny.

M.S.