środa, 12 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2864214

 

Katastrofa budowlana w dyskotece 2011-11-06
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 06.11.2011 około godziny 2.30 Stanowisko Kierowania Straży Pożarnej w Krakowie, otrzymało zgłoszenie o zawalonych schodach wewnętrznych w kamienicy przy ul. Wielopole w Krakowie. Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej stwierdzono że w cztero kondygnacyjnej kamienicy, w której funkcjonowały cztery dyskoteki, zerwaniu uległy schody między druga a trzecią kondygnacją. Przystąpiono do ewakuacji osób rannych oraz pozostałych osób znajdujących się w lokalach.
Zespoły Ratownictwa Medycznego udzieliły pomoc 11 osobom poszkodowanym w zdarzeniu. Z budynku ewakuowano około 1500 osób, na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Po zakończonych działaniach dalsze czynności prowadzi Policja
W działaniach brało udział 11 zastępów Straży Pożarnej (JRG 1, JRG 2, JRG 4, JRG 5), Oficer Operacyjny oraz Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie bryg. Paweł Jarosz oraz Rzecznik Prasowy KM PSP w Krakowie.
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja