sobota, 8 sierpień 2020 r.

Wypadek w Ojcowskim Parku Narodowym 2012-05-25
W dniu 25 maja 2012 r. o godz. 12:31 Dyżurny SKKM Kraków otrzymał informację o powalonym drzewie w Ojcowskim Parku Narodowym przy Bramie Krakowskiej. Ustalono, że drzewo spadło na uczestników przebywającej tam wycieczki. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z OSP Skała, 2 zastępy z JRG 5 oraz Oficera Operacyjnego. Przybyłe na miejsce zastępy Straży Pożarnej ustaliły, że zawaleniu uległy dwa drzewa i spadły na uczestników dwóch wycieczek przechodzących szlakiem turystycznym w okolicy Jaskini Krowiej. W wyniku wypadku pięć osób uległo obrażeniom. Jedna z poszkodowanych 13 letnia dziewczynka na skutek uderzenia przez konar drzewa pomimo bardzo długiej reanimacji zmarła. Działania strażaków polegały na uwolnieniu poszkodowanych osób, pomocy zespołom pogotowia ratunkowego oraz zaopatrywaniu rannych.