czwartek, 21 listopad 2019 r.

Dwa groźne wypadki w środowe przedpołudnie w Krakowie 2012-05-30
W środowe przedpołudnie strażacy z JRG 1 w Krakowie uczestniczyli w dwóch zdarzeniach związanych z wypadkami samochodów osobowych. W jednym z nich kierowca samochodu dostawczego ford transit connect, prawdopodobnie z braku zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym uderzył w filar wiaduktu kolejowego przebiegającego nad ul. Prądnicką. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy pojazdu, ewakuowaniu go wraz z zespołem Pogotowia Ratunkowego z rozbitego pojazdu, usunięciu pojazdu oraz pozostałości powypadkowych z jezdni.
W niedługim czasie otrzymano kolejne zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z tramwajem na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Podgórskiej. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, iż doszło do zderzenia samochodu marki Trabant z tramwajem. W wyniku wypadku poszkodowany został starszy mężczyzna - kierowca samochodu osobowego. Działania strażaków polegały na ewakuacji poszkodowanego przez drzwi od strony pasażera, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych i rozlanych płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia motorniczy i pasażerowie tramwaju nie odnieśli obrażeń.

M.S.