czwartek, 14 listopad 2019 r.

Tragiczny wypadek na drodze nr 94. 2012-07-14
W dniu 14 lipca tuż po godz. 5.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Biały Kościół na 322 kilometrze drogi nr 94.
Ne miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki OSP Biały Kościół i Wielka Wieś, dwa zastępy JRG 5 oraz Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie.
Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce wypadku okazała się że w wypadku poszkodowanych zostało w sumie pięć osób z obydwóch pojazdów, z czego do uwolnienia trzech z nich konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osób poszkodowanych i przekazaniu ich przybyłym na miejsce zespołom Pogotowia Ratunkowego, następnie po wykonaniu czynności przez Policję usunięciu pojazdów z jezdni i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W wyniku wypadku cztery osoby zostały ranne, a jedna mimo długiej reanimacji poniosła śmierć.
W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej, 5 zespołów Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.

JP