czwartek, 21 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2220403

Tragiczne potrącenie w miejscowości Igołomia 2012-10-26
Do tragicznego w skutkach potrącenia doszło w miejscowości Igołomia. W godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Igołomia na drodze w kierunku Posądzy. Dyżurny zadysponował zastępy z JRG – 4, OSP Złotniki, OSP Igołomia – Zofipole oraz Oficera Operacyjnego. Pierwszy na miejsce zdarzenia, bo już po minucie od zaalarmowania dojechał Oficer Operacyjny, który w tym czasie przebywał w pobliżu. Po rozpoznaniu ustalił, że doszło do najechania przez samochód typu bus mężczyzny, który znajdował się na jezdni. Zadysponowano dodatkowe siły i środki, a następnie wraz z ratownikiem medycznym i kierowcą przystąpiono do uwolnienia poszkodowanego spod samochodu. Użyto do tego celu wózka widłowego, którym podniesiono samochód i wyciągnięto mężczyznę spod pojazdu. Po ocenie stanu poszkodowanego przystąpiono do udrożnienia dróg oddechowych, wentylacji zastępczej oraz pośredniego masażu serca. Po około 15 minutach na miejsce zdarzenia dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano poszkodowanego.
Pomimo błyskawicznej pomocy oraz działań podjętych w celu ratowania życia poszkodowanego, mężczyzny nie udało się uratować. W działaniach poszkodowany został drugi mężczyzna, który doznał stłuczenia i otarcia dłoni. Od pierwszych chwil w działania ratownicze zaangażował się lokalny lekarz. Droga z Igołomi na Posądze przez czas działań, aż do zakończenia czynności przez Policję i Prokuraturę była zamknięta.

DW