sobota, 8 sierpień 2020 r.

zatrucie pięciu osób tlenkiem węgla 2012-11-30
W dniu 29.11.2012 r. o godz. 17.51 do Stanowiska Kierowania KM PSP wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zatruciu tlenkiem węgla (czadem) 5 osób na ul. Sarmackiej w Krakowie.
Po dojeździe sił i środków Państwowej Straży Pożarnej na miejsce, osoby te w tym dwoje dzieci były już ewakuowane przez zespoły ratownictwa medycznego. Dwie spośród nich były nieprzytomne. Poszkodowani byli obcokrajowcami, najprawdopodobniej pochodzenia wietnamskiego.
Działania Straży Pożarnej polegały na wprowadzeniu do mieszkania w którym miało miejsce zdarzenie ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych wyposażonych w miernik tlenku węgla. W trakcie pomiarów stwierdzono wartość tlenku węgla na poziomie 400 ppm. Ratownicy odcięli zasilanie od pieca gazowego i poprzez otwarcie wszystkich okien i drzwi rozpoczęli przewietrzanie mieszkania. Mieszkanie przekazano właścicielowi z pisemną adnotacją o zakazie używania pieca i kuchni gazowej do chwili wykonania badania w/w urządzeń przez odpowiedni serwis oraz kontroli prawidłowości działania instalacji kominowo - wentylacyjnej przez nadzór kominiarski.

Rzecznik Prasowy