poniedziałek, 18 listopad 2019 r.

Pożar w Szpitalu Uniwersyteckim 2012-12-10
We wczesnych godzinach porannych doszło do groźnego pożaru w laboratoriach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Pożar został zauważony przez pracownika laboratorium, który powiadomił Straż Pożarną. Pierwsze zastępy przybyły po ok. 4 minutach od zgłoszenia. W momencie dojazdu pierwszych sił i środków pożarem objęta była część dachu budynku jednokondygnacyjnego o wymiarach 40x10 m. w którym mieszczą się Zakłady Toksykologii i Mikrobiologii. Pierwsze działania polegały na podaniu 3 prądów wody na ognisko pożaru. Równocześnie rozpoczęto ewakuację specjalistycznego sprzętu diagnostycznego będącego na wyposażeniu zakładów.
W działaniach brało udział 13 zastępów PSP i ok. 50 strażaków.

Akcją ratowniczo-gaśniczą kierował Oficer Operacyjny SKKM mł. bryg Radosław Rzońca a następnie Komendant Miejski PSP w Krakowie st. bryg. Ryszard Gaczoł.

W chwili obecnej trwają prace rozbiórkowe oraz ewakuacja dokumentacji medycznej.
Na chwilę obecną przyczyna powstania pożaru pozostaje nieznana.

tekst kpt. Łukasz Szewczyk, st. kpt. Szczepan Drzyzga