piątek, 22 listopad 2019 r.

Wybuch na terenie ogródków działkowych 2014-02-02
W dniu 2 lutego ok. godz. 16:45 SKKM w Krakowie otrzymało zgłoszenie o wybuchu w okolicach ogródków działkowych znajdujących się przy ul. Petöfiego w Krakowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG SA PSP ustalono, że prawdopodobnie w murowanym domku znajdującym się na terenie ogródków działkowych doszło do wybuchu gazu ulatniającego się z turystycznej butli gazowej. Na skutek zdarzenia zawaleniu uległ budynek (trzy ściany zewnętrzne i dach). Tren gruzowiska przeszukano przy użyciu kamery termowizyjnej. Z przeszukania wynikało, iż pod gruzowiskiem znajdują się ciepłe elementy takie jak m.in. żelazko, w związku z czym zachodziło podejrzenie, iż pod gruzowiskiem mogą znajdować się poszkodowani. Niepkój ratowników wzmożył dodatkowo brak świadków zdarzenia i możliwości dotarcia pod zawalisko. W związku z powyższym zdecydowano o wezwaniu grupy ratowników z psami poszukiwawczymi z jednostki OSP Kęty. Po dokładnym przeszukaniu gruzowiska nie stwierdzono osób poszkodowanych w zdarzeniu. Działania zostały zakończone ok. godz. 20:45.

JP/JP