czwartek, 21 listopad 2019 r.

Wypadek samochodowy w Borku Szlacheckim. 2014-02-07
Około godz 6:57 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przyjął zgłoszenie o wypadku 2 samochodów na drodze nr 44 w miejscowości Borek Szlachecki. Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Skawina i Oficera Operacyjnego KM PSP w Krakowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych, Leksus i Audi A4, które znajdowały się na środku jezdni, uwięzione były dwie osoby (kierowca Leksusa i pasażer Audi A4). Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (sam. pożarnicze, pachołki, rozwinięcie linii gaśniczej), odłączeniu zasilania instalacji gazowej i elektrycznej, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Na miejsce przybyła Policja i ZRM. Dalsze działania polegały na pomocy medycznej ZRM (tlenoterapia, kołnierze ortopedyczne, zaopatrywanie ran, unieruchomienie złamań) i transporcie poszkodowanych do karetek oraz przybyłego na miejsce zdarzenia śmigłowca LPR. Samochody zostały zabezpieczone, płyny eksploatacyjne poddano sorpcji i neutralizacji. Posprzątano miejsce zdarzenia. Pojazdy zostały przekazane Policji i zabrane przez lawety.