piątek, 10 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2806650

 

Śmiertelna ofiara pożaru przy ul. Stepowa 2014-03-07
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 07.03.2014 o godz. 13.20 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu drewnianego przy ul. Stepowa. Na miejsce zadysponowano z JRG-6 GBA-Rt 2,5/24, GCBA 9,5/65 SCD-30 oraz z JRG-2 GBA-Rt 2,5/24. Na miejsce udał się również z-ca dowódcy JRG-6.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż z drewnianego budynku parterowego wychodzą płomienie przez otwory okienne oraz drzwi wejściowe. Po rozpoznaniu wstępnym podano dwa prądy wody w natarciu oraz ustalono, że w części budynku objętej pożarem może znajdować się lokator. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe siły i środki w postaci pojazdu gaśniczego (GBA-Rt 2,5/16 z JRG-6), ZRM, pogotowia energetycznego oraz Policji.
Po przygaszeniu płomieni wychodzących na zewnątrz budynku podjęto decyzję o wprowadzeniu dwóch rot wyposażonych w aparaty ODO do wnętrza budynku celem zlokalizowania pożaru i jego ugaszenia oraz przeszukania pomieszczeń pod kątem obecności ewentualnych osób. Do działań użyto również agregaty oddymiające. W trakcie przeszukiwań w jednym z pomieszczeń objętych pożarem odnaleziono ciało, które znajdowało się w pozycji półsiedzącej na łóżku. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku oraz zniszczenia na skutek pożaru dalsze działania prowadzone były z zewnątrz i polegały na dogaszaniu oraz rozbiórce części budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Nadzór Budowlany, który po wykonaniu swoich czynności wydał zakaz użytkowania budynku. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie w budynku.

Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja