wtorek, 19 listopad 2019 r.

Pożar magazynu Kraków ul. Korzeniaka 2014-04-14
O godzinie 11:00 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze magazynu. W działaniach udział brało 10 zastępów KM PSP Kraków. Na miejsce zdarzenia przybyli: Naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego, Oficer Operacyjny KM PSP, Grupa Operacyjna KW PSP w Krakowie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że pożarem objęte jest całe poddasze i dach budynku murowanego. Płomienie wydobywały się na zewnątrz z przepalonego dachu. W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu na palący się dach od strony blaszanego obiektu i organizowano zaopatrzenie wodne od najbliższego hydrantu. Skierowano rotę ratowniczą w celu przeszukania dostępnych pomieszczeń. Z uwagi na rozwiniętą fazę pożaru, istniejące zagrożenie zawalenia się elementów konstrukcji obiektu i całkowite zadymienie obiektu przeszukano tylko część pomieszczeń. Przeszukanie pozostałej części obiektu realizowano sukcesywnie w miarę postępów w działaniach i stwarzania odpowiednich warunków dla roty ratowniczej. W obiekcie nie znaleziono ludzi. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło obiekt od sieci energetycznej. Na miejsce akcji wezwano Straż Miejską, Policję, ZRM oraz MPWiK.
Po przygaszeniu / lokalizacji pożaru rozpoczęła się faza dogaszania/likwidacji, w której wykorzystano dodatkowo środek pianotwórczy jako zwilżacz ( na poddaszu były duże ilości materiałów organicznych - słoma ). Po ugaszeniu pożaru i dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych i wyburzeniowych pogorzelisko przekazano przedstawicielowi właściciela.

GO