wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206340

Pożar mieszkania Kraków, ul. Zacisze 2014-04-27
W dniu 27 kwietnia 2014 r. o godzinie 8:15 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 1 piętrze. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG 1 oraz Oficer Operacyjny KM PSP Kraków. Po przybyciu na miejsce zastępów PSP, lokatorka mieszkania, która opuściła wcześniej mieszkanie, poinformowała o tym, że w miejscu objętym pożarem pozostał mężczyzna. Działania polegały w pierwszej kolejności na odnalezieniu i ewakuowaniu z mieszkania poszkodowanego. Osobom poszkodowanym udzielono pomocy przedmedycznej,zastosowano tlenoterapie bierną oraz opatrunki hydrożelowe na twarz i ręce, a następnie przekazano Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Podano jeden prąd gaśniczy na palące się w mieszkaniu łóżko. Po ugaszeniu pożaru oddymiono klatkę schodową. Pozostali mieszkańcy kamienicy opuścili swoje mieszkania - 4 osoby. Pogorzelisko przekazano Policji do wykonania dalszych czynności. Pracownicy pogotowia gazowego sprawdzili instalację gazową po ugaszeniu pożaru.