piątek, 10 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2806658

 

Pożar sortowni śmieci 2014-06-08
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 8 czerwca po godz. 19.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Krakowie otrzymał zgłoszenie o pożarze w sortowni śmieci należącej do prywatnego właściciela, znajdującej się w Krakowie przy ul. Nad Drwiną 33. Na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowane zostały zastępy z JRG 4, oraz JRG 6.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zadysponowanych sił i środków i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar śmieci wielkogabarytowych na składowisku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przystąpieniu do gaszenia. Pożarem objęta była pryzma odpadów wielkogabarytowych typu: stare meble, zużyty sprzęt gospodarstwa domowego, opony i tworzywa sztuczne. Podczas spalania wytwarzały one gryzący, czarny dym oraz bardzo wysoką temperaturę - strażacy pracowali w aparatach ODO. Działania strażaków polegały również na obronie pobliskiego budynku garażu, w którym zaparkowane były maszyny i magazynowano paliwo, a także przemieszczeniu samochodów ciężarowych narażonych na bezpośrednie oddziaływanie pożaru.
W działaniach brało udział łącznie 17 zastępów straży pożarnej w tym oprócz zastępów z JRG KM PSP w Krakowie zastępy z JRG Wieliczka, OSP Czarnochowice, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne. Na miejsce przybył również Zastępca Komendanta Miejskiego bryg. Andrzej Nowak, który dowodził działaniami.
Działania trwały do godz. 2.10.

JP
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja