poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.

Wypadek w miejscowości Złotniki. 2014-08-23
Około godz 12:40 SKKM w Krakowie przyjęło zgłoszenie wypadku drogowego w miejscowości Złotniki. Zadysponowano natychmiast dwa zastępy OSP - Złotniki i Wawrzeńczyce oraz Zastęp z JRG 4. Po przybyciu zastępu OSP Złotniki na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego Seat Cordoba z motocyklem Yamaha. Seat z rozbitym prawym tyłem znajdował się na jezdni, natomiast motocykl i jego kierowca na poboczu. Z badania wstępnego stwierdzono, że kierujący motocyklem ma amputowane palce lewej stopy, złamaną lewą nogę w dwóch miejscach( złamanie otwarte), złamaną lewą rękę oraz złamaną prawą rękę w nadgarstku. Krwotok zatamowano opatrunkiem uciskowym, a złamania ustabilizowano szynami Kramera. Poszkodowanego ułożono na desce ortopedycznej, zabezpieczono przed utratą ciepła folią życia oraz podano mu tlen. Równocześnie wprowadzono ruch wahadłowy. Zastęp z OSP Wawrzeńczyce przygotował miejsce do lądowania śmigłowca LPR. Po wylądowaniu śmigłowca poszkodowanego przeniesiono na lądowisko, skąd przytomny został zabrany do szpitala. Po zakończonych czynnościach operacyjnych Policji, pojazd zepchnięto w bezpieczne miejsce a jezdnię uprzątnięto z resztek powypadkowych.