środa, 20 listopad 2019 r.

Tragiczny wypadek w Woli Luborzyckiej 2014-09-05
Około godz.23:30 Dyżurny SKKM odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu w miejscowości Wola Luborzycka. Natychmiast zadysponowano 2 zastępy PSP i 2 zastępy OSP z Łuczyc i Goszczy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastęp OSP zastał samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy medycznej poszkodowanym. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu gazu oraz wyważeniu drzwi od strony kierowcy w celu wyciągnięcia kierowcy z pojazdu. Po przyjeździe PSP odcięto dach pojazdu i wykonano dostęp do pozostałych poszkodowanych. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielało Pogotowie Ratunkowe będące na miejscu zdarzenia. Jeden z Zespołów Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon pasażera rozbitego samochodu. Pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję uprzątnięto pozostałości po wypadku.