czwartek, 14 listopad 2019 r.

Czernichów - 4 osoby ranne w wypadku samochodowym 2014-09-06
W dniu 06.09.2014 ok godz. 10.00 Dyżurny SKKM w Krakowie przyjął zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Czernichów koło stacji benzynowej.
Do zdarzenie zadysponowane zostały jednostki:
- OSP Czernichow,
- OSP Wołowice,
- JRG-3,
- Oficer Operacyjny SKKM.

Po przybyciu na zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.
W trakcie rozpoznania ustalono, że w samochodach podróżowały cztery dorosłe osoby. Wskutek zderzenie samochodów trzy osoby leżały na jezdni, czwarta osoba znajdowała się w pojeździe (wydobyto ją na deskę przez drzwi bez użycia sprzętu)
Ustalono, że wszystkie osoby były przytomne bez krwotoków zagrażających życiu. Ratownicy przystąpili do opatrywania ran i dokładnego sprawdzenia stanu poszkodowanych.
Na miejsce przybyły 3 karetki ZRM oraz przyleciał śmigłowiec LPR, który do szpitala zabrał jedną ranną osobę.
Po sprawdzeniu stanu poszkodowanych kierującymi działaniami medycznymi podjął decyzję o zabraniu do szpitala wszystkich uczestniczących w wypadku.
Równocześnie z medycznymi prowadzono działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia /zamknięto całkowicie ruch na drodze, który był zamknięty przez cały czas trwania akcji, rozwinięto linię gaśniczą, miejsce zdarzenia odgrodzono pachołkami, w samochodach rozłączono akumulatory/.