czwartek, 21 listopad 2019 r.

Zawalił się fragment szczytowej ściany kamienicy ul. Floriańska 30 2014-10-17
W dn. 16.10.2014 Ok. godz. 17:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się murowanej ściany szczytowej na ogródek gastronomiczny oraz dach sąsiedniej kamienicy przy ul. Floriańskiej 30 w Krakowie. Na miejsce działań zadysponowano trzy zastępy z JRG 1 oraz Oficera Operacyjnego. W trakcie rozpoznania ustalono, ze podczas wykonywania prac remontowych kamienicy ul. Marka 18 doszło do zawalenia się części szczytowej znajdującej się na wysokości ok 16m ściany zewnętrznej kamienicy. Ściana spadła na podwórko oraz dach oficyny kamienicy ul. Floriańska 30. Spadająca ściana uszkodziła drewniany dach kamienicy oraz ogródek gastronomiczny restauracji "Pod Złotą Pipą" znajdujący się w podwórzu ul. Floriańska 30. W skutek zdarzenia nikt nie ucierpiał. Działania PSP polegały na ewakuowaniu 7 mieszkańców oficyny ul. Floriańska. Obecny na miejscu Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zakaz powrotu do mieszkań ewakuowanych lokatorów. Przy użyciu foli budowlanej zabezpieczono doraźnie uszkodzony dach oficyny kamienicy. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
PM