środa, 20 listopad 2019 r.

Pożar w Nowej Hucie 2014-11-11
W dniu 10.11.2014 około godziny 23.15 otrzymano zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku na osiedlu Uroczym. Po przybyciu trzech zastępów z JRG Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie na miejsce zdarzenia, stwierdzono rozwinięty pożar mieszkania na IV piętrze. Działania gaśnicze polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się mieszkanie. W trakcie prowadzonych równocześnie działań poszukiwawczych w mieszkaniu natrafiono na nieprzytomną poszkodowaną osobę. Po ewakuacji osoby na zewnątrz strażacy udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy (tlenoterapia, izolacja termiczna, kontrola funkcji życiowych) i przekazali ZRM. Po ugaszeniu mieszkania i przewietrzeniu klatki schodowej sprawdzono pozostałe mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla. Na miejsce zdarzenia przybył Oficer Operacyjny wraz z Ratownikiem Medycznym.

M.S.