poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Kraków ul.Faustyny - Śmiertelna ofiara tlenku węgla 2014-12-03
W dniu 03.12 o godz 00.10 służba dyżurna SKKM została poinformowana przez dyspozytora PRM o nieprzytomnej osobie w budynku jednorodzinnym, z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.

Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG-2 wyposażony w odpowiednią aparaturę do pomiaru stężenia tlenku węgla. Na miejscu obecne były dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które udzielały pomocy poszkodowanym dziewczynom w wieku 14 lat (przytomna) i 17 lat (nieprzytomna z zatrzymanym krążeniem). Na miejsce przybyły dwa radiowozy Policji. Ratownicy PSP w aparatach ODO skontrolowali pomieszczenie łazienki na parterze, z którego przez właściciela budynku została wyniesiona poszkodowana. Otrzymano wskazanie CO - 65ppm. Skontrolowano dwie łazienki znajdujących się na 1 i 2 pietrze, w których stężenie wynosiło 20ppm. Pomieszczenia łazienek zostały przewietrzone przez mieszkańców przed przybyciem PSP. Czynności PSP polegały na wywietrzeniu pomieszczeń łazienek i monitorowaniu stężenia CO.
Pomoc w resuscytacji była udzielana przez strażaków przez 72 minuty. Niestety Lekarz stwierdził zgon.