środa, 20 listopad 2019 r.

Tragiczny wypadek na budowie 2014-12-05
W dniu 04.12.2014 około godziny 10.40 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie odebrało zgłoszenie o przygnieceniu przez silos pracownika budowlanego na terenie budowy przy ul. Czarnogórskiej w Krakowie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 6 w tym zastęp techniczny, zastęp samochód dźwig z JRG 2, ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG SA PSP oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pod metalowym silosem na tynk maszynowy znajduje się poszkodowana osoba. Z poszkodowanym nie można było nawiązać kontaktu, wobec czego rozpoczęto działania zmierzające do uniesienia konstrukcji silosu przy użyciu sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego. Po przybyciu na miejsce samochodu dźwig i sprawieniu, ostatecznie silos uniesiono z użyciem samochodu SDź. Po ewakuacji poszkodowanego spod silosa, lekarz pogotowia stwierdził zgon.

M.S.