poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Czołowe zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym, obwodnica Krakowa. 2014-12-09
W dn. 10.12.2014 ok. godz. 15:30 Dyżurny SKKM otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z ciężarowym na węźle Mirowskim obwodnicy miasta. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 3 oraz Oficera Operacyjnego. W trakcie rozpoznania ustalono, że na miejscu śmierć poniosła kierująca pojazdem Opel Astra, dziecko podróżujące Oplem zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala, kierowca samochodu ciężarowego z lekkimi obrażeniami głowy został przetransportowany przez ZRM do szpitala. Dodatkowo na miejscu zdarzenia doszło do dużego wycieku oleju napędowego z samochodu ciężarowego, uszkodzeniu uległa bariera energochłonna rozdzielająca jezdnie obwodnicy. Na miejscu obecne dwa ZRM, śmigłowiec LPR, Policja, służby GDDKiA, Prokurator. Po przeprowadzonych oględzinach przez Policję oraz Prokuratora działania PSP polegały na usunięcie z jezdni rozlanego oleju napędowego, wycięto częściowo barierę energochłonną. W działaniach użyto sprzętu hydraulicznego. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów z jezdni przez pomoc drogową uprzątnięto drogę z resztek powypadkowych. Przyczynę wypadku ustala Policja.

PM