wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206569

Wypadek na drodze krajowej nr 7. 2015-01-22
Dnia 22.01.2015 roku około godz. 11:20 SKKM w Krakowie otrzymało zgłoszenie o wypadku busa i dwóch samochodów osobowych na drodze nr 7 w rejonie serpentyn miejscowości Michałowice. Na miejsce zadysponowano od razu 3 zastępy OSP i 3 zastępy PSP.Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, w wyniku rozpoznania ustalono, że w wypadku udział bierze 15 osób, które samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów PSP. Na miejscu znajduje się Zespół Ratownictwa Medycznego, którego ratownicy prowadzą segregację poszkodowanych. Po konsultacji z Kierującym Akcją Medyczną uzyskano informację, że wszystkie osoby poszkodowane są przytomne, ich życiu nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo i nie wymagają dodatkowej pomocy medycznej przez ratowników PSP. W tym czasie na miejsce przybywały kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz odłączeniu napięcia w pojazdach biorących udział w zdarzeniu jednocześnie pozostając do dyspozycji Kierującego Akcją Medyczną w razie konieczności udzielenia pomocy medycznej poszkodowanym. Kierujący Akcją Medyczną poinformował KDR, że hospitalizacji wymaga 7 osób natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia odmówili udzielenia pomocy medycznej na własną odpowiedzialność podpisując kartę medyczną Kierującemu Akcją Medyczną. Po zabraniu rannych z miejsca zdarzenia przez karetki ZRM swoje czynności prowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Po zakończeniu ww. czynności ratownicy PSP przystąpili do usuwania samochodów uczestniczących w zdarzeniu z jezdni na pobocze oraz usunięciu substancji ropopochodnej przy użyciu sorbentu DAMSORB. Na czas prowadzonej akcji przez służby ratownicze ruch na drodze krajowej nr 7 w m. Michałowice był zamknięty w obydwu kierunkach przez ok. 90 minut.