czwartek, 21 listopad 2019 r.

Zderzenie samochodu z tramwajem na ulicy Mikołajczyka 2015-01-27
W dniu 26.01.2015 o godzinie 17:58 SKKM otrzymało informację o wypadku samochodu osobowego z tramwajem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG SA oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu udział bierze tramwaj i samochód osobowy. Na miejscu obecny zespół ZRM który udziela pomocy kierowcy Hondy. Motorniczy przekazał informacje, że nikt z pasażerów nie ucierpiał. Pasażerowie tramwaju opuścili go przed przybyciem Straży Pożarnej. Na miejscu obecny też nadzór ruchu MPK. Kierowca samochodu osobowego zostaje zebrany do szpitala. Na miejsce zadysponowano Policje, Pogotowie Techniczne MPK i Trakcyjne. Uszkodzeniu uległ słup trakcji tramwajowej oraz ogrodzenie miedzy torami. W wyniku zderzenia samochód osobowy spowodował wykolejenie dwóch wagonów. Po przybyciu na miejsce pogotowie MPK wyłączono napięcie w trakcji i przystąpiono do wyciągnięcia samochodu, który został przemieszczony poza torowisko. Po usunięciu samochodu przystąpiono wspólnie z MPK do ustawienia tramwaju na tory. Wycięto uszkodzone bariery rozgradzające tory oraz znak. Na tym działania zakończono.