czwartek, 21 listopad 2019 r.

Zderzenie tramwaju z samochodem ciężarowym na rondzie Grunwaldzkim 2015-02-19
W Krakowie na rondzie Grunwaldzkim przed godz. 11 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z tramwajem. W skutek zderzenia przedni wagon zestawu wykoleił się z torowiska, doszło do uszkodzenia odciągów trakcji. W zdarzeniu 13 pasażerów tramwaju odniosło obrażenia w tym: 10 osób poszkodowanych Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do krakowskich szpitali, 3 osobom pomocy udzielono na miejscu. Do działań zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w tym ciężki sprzęt do ratownictwa drogowego oraz specjalistyczny pojazd sanitarny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczy nr 5. Działania straży pożarnej polegały na wykonaniu zabezpieczenia pożarowego miejsca zdarzenia. Odłączono napięcie w trakcji nad miejscem zdarzenia. Strażacy wspólnie z ratownikami Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zaopatrywali poszkodowanych i pomagali w ich transporcie do karetek. Po udzieleniu pomocy wszystkim osobom poszkodowanym działania strażaków polegały na przywróceniu ruchu na rondzie Grunwaldzkim: usunięto samochód ciężarowy z ronda, zabezpieczano pracę pogotowia dźwigowego MPK. Na miejsce działań przybył Z-ca Komendanta Miejskiego PSP W Krakowie bryg. Andrzej Nowak, który osobiście kierował działaniami ratowniczymi.
PM