wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206685

Wypadek na obwodnicy - dwa samochody ciężarowe i samochód osobowy 2015-02-20
W dn. 19 02 2015 ok. godz. 20:00 straż pożarna została zadysponowana do wypadku drogowego na obwodnicy miasta - okolice węzła opatkowickiego. W trakcie rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego. W skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce działań zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w tym ciężki sprzęt ratownictwa drogowego oraz zastęp gaśniczy z jednostki Ratowniczo Gaśniczej Skawina. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zadysponował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na wykonaniu zabezpieczenia pożarowego miejsca zdarzenia, przygotowano i zabezpieczono część obwodnicy umożliwiając lądowanie helikoptera, usunięto rozlany olej oraz uszkodzone elementy pojazdów z jezdni obwodnicy. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
PM