poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.

Zofipole- wypadek busa 2015-03-15
W dniu 15.03.2015 r. o godz.6.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie wpłynęła informacja dotycząca wypadku busa przewożącego pasażerów w miejscowości Zofipole. Po dotarciu ne miejsce działań ustalono, że na łuku śliskiej drogi bus wraz z przyczepą zjechał z jezdni i wpadł do rowu. Pojazdem podróżowało osiem osób. Na miejsce działań przybyły dwa zastępy z JRG 4, dwa zastępy OSP oraz Oficer Operacyjny. Działania straży polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w udzielaniu pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczeniu wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika. Zastępy Ratownictwa Medycznego zabrały trzech poszkodowanych, które wymagały dalszej hospitacji. Na miejsce działań wezwano ze Szkoły Aspirantów ciężki samochód ratownictwa technicznego za pomocą którego postawiono uszkodzony pojazd na koła. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, uprzątnięto jezdnie z pozostałości powypadkowych a następnie przywrócono ruch na drodze w obu kierunkach.
KS.