piątek, 22 listopad 2019 r.

Pożar mieszkania na os.Szkolne 2015-04-04
W dniu 04.04.2015 SKKM Kraków przyjęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w Krakowie na os. Szkolne. Zadysponowano na miejsce JRG SA, Oficera Operacyjnego, Policję, Pogotowie Ratunkowe i Energetyczne. Działania Straży Pożarnej polegały na ugaszeniu palących się drzwi, podaniu prądu wody na palące się wyposażenie mieszkania oraz przeszukaniu mieszkania w celu odnalezienia przebywających w nim osób. Odłączono zasilanie w energię elektryczną, ewakuowano 12 lokatorów z piętra, na którym miał miejsce pożar. W wyniku przeszukania w mieszkaniu znaleziono jedną nieprzytomną osobę i czworo przytomnych w tym jedno dziecko, które zostały ewakuowane przez ratowników. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono klatkę schodową, skontrolowano mieszkania na obecność tlenku węgla.