wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206666

Wypadek tramwaju na ul. Szlak 2015-05-05
W dniu 28.04.2015r o godz. 6:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu Tramwaju z autobusem miejskim MPK. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy straży pożarnej oraz pozostałe służby ratownicze. Po przybyciu na miejsce z informacji uzyskanych od będących na miejscu świadków wynikało że doszło do najechania na tył autobusu MPK przez tramwaj. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 15 osób. Działania straży polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz usunięciu elementów z uszkodzonych pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych. Na miejsce przybyło Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Komendant Miejski PSP w Krakowie st. bryg Ryszard Gaczoł.
W sumie w działaniach brało udział 9 zastępów straży pożarnej.