środa, 12 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2864715

 

Michałowice - Tragedia na drodze krajowej E-7 2015-05-08
Zobacz zdjęcia (6)
W dniu 08.05.2015 r. około godz. 18:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymało informację o wypadku w miejscowości Michałowice na drodze krajowej E-7. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy:
GBARt 2,5/24/250 Mercedes - JRG-7
GBARt 2,5/24/250 Man - JRG-7
SLRR Mitsubihi - Oficer Operacyjny SKKM

GLBARt 1/12/100 – OSP Michałowice
GCBA 8/26 – OSP Wilczkowice
GBA 2,5/32 - OSP Węgrzce

Po otrzymaniu dodatkowych informacji z Centrum Powiadamiania Ratunkowego ( dziecko przygniecione pod TIRem) natychmiastowo na miejsce zdarzenia zadysponowano:

SDz 50 Łabędy – JRG-2
SCRt Mega-City Renault – JRG-2
SRt Star – JRG-5
SCRt Scania – JRG SA

Do zdarzenia jako pierwsza dotarła jednostka z OSP Michałowice, która zabezpieczyła teren akcji pojazdem pożarniczym oraz pachołkami ostrzegawczymi zamykając ruch w obu kierunkach.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów PSP Dowódca akcji podjął decyzję o próbie „przełamania” ciągnika w celu odciągnięcia przodu pojazdu z rowu przy pomocy pojazdów pożarniczych wyposażonych w wyciągarki. Równocześnie od strony rowu sprawiono poduszki pneumatyczne i przygotowano zestaw do zabezpieczenia stemplami budowlanymi. Po dojeździe zastępu z JRG-2 użyto specjalistycznego samochodu technicznego SCRt Mega City co pozwoliło na wyciągnięcie przodu pojazdu z rowu i tym samym dostęp do poszkodowanej.
Lekarz z pogotowia Ratunkowego, który cały czas był na miejscu akcji niestety stwierdził zgon dziecka.
Na miejsce przybył również Zastępca Komendanta Miejskiego bryg. Andrzej Nowak. Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia Policja i Prokuratura.

Zobacz zdjęcia (6)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja