wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2207692

Wypadek drogowy ul. Gen.S. Grota-Roweckiego 2015-05-19
W dniu 19.05.2015r o godz. 14.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulicy Kobierzyńskiej z ulicą gen. S. Grota-Roweckiego. Po dojeździe na miejsce akcji zastępów z JRG 2 oraz Oficera Operacyjnego ustalono, iż w wypadku brało udział wiele pojazdów oraz zostało poszkodowanych kilkanaście osób. Na miejsce działań zadysponowano Samochód Sanitarny z JRG 5 a także kolejne Zastępy Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce akcji przybył Z-ca Komendanta Miejskiego w Krakowie. W pierwszej fazie działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzeniu, wykonania za pomocą narzędzi hydraulicznych dostępu do uwiezionych osób, udzieleniu pomocy ZRM w opatrywaniu i transporcie poszkodowanych a także przyjęciu śmigłowca. Następnie rozłożono pneumatyczny namiot, gdzie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom, które odniosły lżejsze rany. Po zakończeniu zbierania materiałów dowodowych przez Policje, usunięto rozbite pojazdy, samochód ciężarowy został zaholowany za pomocą Ciężkiego Samochodu Ratownictwa Drogowego na parking policyjny. MPO uprzątnęło jezdnie z pozostałości powypadkowych.
W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 15 osób. Zastępy Pogotowia Ratunkowego wraz z LPR zabrały z miejsca zdarzenia 10 osób w tym dwóch poszkodowanych, którzy odnieśli obrażenia bezpośrednio zagrażające życiu. Ponadto w czasie zdarzenia zostało uszkodzonych 18 pojazdów.