poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Wypadek dwóch busów, 4 osoby poszkodowane - Wola Luborzycka 2015-06-23
W dn. 23 06 2015 po godz 4 rano Dyżurny SK KM otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch busów w miejscowości Wola Luborzycka. Do działań zadysponowano OSP Goszyce, OSP Łuczyce, dwa zastępy z JRG 7, Oficera Operacyjnego, 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Spośród jednostek ochrony przeciwpożarowej pierwsi na miejsce przybyli strażacy z OSP Goszyce. W trakcie rozpoznania ustalili, ze doszło do wypadku dwóch busów w których łącznie podróżowało 5 osób. Oba samochody znajdowały się w przydrożnym rowie. Uszkodzenia jednego z busów uniemożliwiały ewakuację jednego z uczestników zdarzenia. Po zabezpieczeniu miejsca wypadku w sposób uniemożliwiający powstanie pożaru, strażacy wykorzystując sprzęt burzący stworzyli dostęp do poszkodowanego i wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego ewakuowali go na zewnątrz. Po dotarciu do wszystkich osób poszkodowanych okazało się, że 4 osoby wymagają transportu do szpitali. Przyczynę zdarzenia ustala Policja.
PM