sobota, 11 lipiec 2020 r.

Wypadek na Zakrzówku w dniu 20.07.2015r. 2015-07-21
W dniu 20.07.2015r około godz 19:00 Dyżurny SKKM przyjął zgłoszenie o osobie, która spadła ze skarpy na terenie zalewu Zakrzówek w Krakowie. Na miejsce zdarzenia SKKM niezwłocznie zadysponował jednostki PSP w tym Grupę Ratownictwa Wysokościowego, Grupę Wodno-Nurkową oraz Oficera SKKM z Ratownikiem Medycznym.
Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że młoda kobieta spadła z wysokości na półkę skalną.
Ratownicy pieszo dotarli do przytomnej poszkodowanej, u której stwierdzono ranę głowy oraz ogólne potłuczenia po upadku. Kobiecie założono kołnierz ortopedyczny, ułożono na desce, opatrzono ranę głowy, oraz podano tlen. Po przybyciu na miejsce Grupy Wysokościowej oraz Grupy Wodno-Nurkowej opuszczono poszkodowaną na łódkę, następnie przetransportowano i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejscu obecna była również Policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.