piątek, 22 listopad 2019 r.

Wypadek na serpentynach w Michałowicach 2015-08-02
W dniu 01.08.2015 ok godz.09.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na serpentynach w Michałowicach, w którym poszkodowane zostały 3 osoby. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 7 oraz Oficera Operacyjnego z Ratownikiem Medycznym. W chwili przyjazdu zastępów PSP osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką ZRM-u. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zasypaniu sorbentem rozlanych na jezdnię płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności wyjaśniających przez Policję usunięto wraki na pobocze celem udrożnienia drogi krajowej nr 7, która była zablokowana w obu kierunkach.
TG/TL