piątek, 15 listopad 2019 r.

wypadek dwóch autobusów 2015-09-26
W dniu 26.09.2015r. około godz 16.25 do SKKM w Krakowie wpłynęła informacja o wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Zelczyna. Na miejsce działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Skawina, 2 zastępy OSP oraz Oficera Operacyjnego. W trakcie rozpoznania ustalono, że autobus w którym podróżowało 51 osób w tym 46 dzieci uderzył w bok autobusu wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej. Na miejsce działań przybyły Zastępy Ratownictwa Medycznego w tym LPR, Policja. W wyniku wypadku do szpitali zostało zabranych w pierwszej fazie 13 dzieci, które doznały lekkich obrażeń. Następnie na miejsce działań podstawiono autobus, który pozostałe dzieci odwiózł do pobliskiej szkoły. Przeprowadzono dalsze badania w wyniku których do szpitali odwieziono kolejnych 5 osób. Na teren akcji wezwano Samochód Ratownictwa Drogowego, który odholował uszkodzony autobus na pobliską stacje paliw. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe. Miejsce działań przekazano Policji.