wtorek, 31 marzec 2020 r.

Pożar piwnicy w przedszkolu. 2015-10-21
W dniu 21 października 2015 o godzinie 11.35 dyżurny SKKM w Krakowie otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu w budynku przedszkola na ul. Fiołkowej w Krakowie. Zadysponowano zastępy z JRG 1 i JRG SA. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zauważono wydobywający się dym z pomieszczenia piwnicy. Pani Dyrektor poinformowała KDR-a, że dzieci i personel placówki zostały ewakuowane do sąsiedniego przedszkola przed przybyciem straży pożarnej. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu do wnętrza pomieszczenia piwnicznego objętego pożarem. W pomieszczeniach obiektu otworzono wszystkie okna i przewietrzono przy użyciu wentylatorów. Po ugaszeniu pożaru miejsce zdarzenia sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej oraz urządzenia Tetra - nie stwierdzono zagrożenia. Miejsce akcji przekazano pani Dyrektor Przedszkola.
W działaniach udział brało 9 zastępów PSP.
AK