sobota, 11 lipiec 2020 r.

Wypadek samochodowy w Czechach 2015-12-01
W dniu 01.12.2015 SKKM w Krakowie odebrało zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Czechy. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy PSP z Krakowa i 3 zastępy OSP. Równocześnie otrzymano informację, że na miejsce udaje się zastęp PSP z Proszowic. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren akcji pojazdami ratowniczymi oraz pachołkami ostrzegawczymi, stwierdzono wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych . W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 6 osób. Na miejscu działania medyczne koordynował przybyły przed PSP lekarz ZRM. Jednemu z poszkodowanych pierwszej pomocy przedmedycznej udzielali ratownicy z JRG Proszowice. Opel Astra został postawiony na koła przez świadków zdarzenia przed przyjazdem służb ratowniczych. Zamknięto ruch w obu kierunkach. W rozbitych pojazdach odłączono akumulatory oraz zakręcono zawór instalacji gazowej. Po zabraniu poszkodowanych przez zespoły ZRM w tym LPR usunięto sorbentem z jezdni rozlane substancje ropopochodne. Na czas wykonywania działań dochodzeniowych przez Policje wprowadzono ruch wahadłowy. Po zakończeniu pracy Policji pojazdy zepchnięto na pobocze i przekazano protokołem.