czwartek, 14 listopad 2019 r.

Wypadek os. Na Skarpie 2015-11-30
W dniu 30.11.2015 roku ok. godziny 9.06 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód dostawczy. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG SA oraz zastępcę dowódcy JRG.Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, iż samochód dostawczy podczas manewru cofania w nieustalonych okolicznościach najechała pieszego. W chwili przybycia zastępów PSP na miejsce poszkodowany mężczyzna znajdował się całkowicie pod pojazdem. Zamiar taktyczny zrealizowano w następujący sposób :- ustawieniem samochodów pożarniczych zabezpieczono miejsce zdarzenia,- klinami zabezpieczono pojazd przed ewentualnym przemieszczeniem się,- podjęto próbę nawiązania kontaktu z rannym – brak reakcji słownej, mężczyzna nieprzytomny,- przy użyciu sprzętu pneumatycznego uniesiono tylną oś pojazdu a następnie przy pomocy deski ewakuowano osobę poszkodowaną spod samochodu – przekazując ją obecnemu na miejscu akcji zespołowi ZRM .W konsekwencji zdarzenia, mimo podjętej reanimacji, lekarz stwierdził zgon.