czwartek, 21 listopad 2019 r.

Pożar garażu podziemnego w Krakowie. 2016-01-12
W dniu 11.01.2016 r o godzinie 20.03 do SKKM wpłynęło zgłoszenie, że z garażu podziemnego pod budynkiem mieszkalnym przy ul. gen. Okulickiego 57 w Krakowie wydobywa się czarny gęsty dym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG SA PSP, 1 zastęp z JRG 7 oraz Oficera Operacyjnego KM PSP. Wezwano również pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe oraz policję. Z powodu silnego zadymienia jednej z klatek schodowych, ewakuowano 15 mieszkańców bloku dla których w celu zabezpieczenia komfortu termicznego zadysponowano namiot z nagrzewnicą z JRG 5. Po zakończeniu działań gaśniczych, strażacy z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej JRG 5, przy pomocy drewnianych stempli zabezpieczyli strop garażu w miejscu gdzie uległ on uszkodzeniu wskutek pożaru. Obecni na miejscu inspektorzy nadzoru budowlanego dokonali oględzin stanu stropu i mieszkania znajdującego się bezpośrednio nad miejscem pożaru. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległy 34 samochody, w tym 8 w znacznym stopniu, spalony został również motocykl i skuter. W działaniach brało udział w sumie 13 zastępów straży pożarnej – 39 strażaków. Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie – bryg. Andrzej Nowak.