wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2207749

Radziszów - pomiar tlenku. 2016-01-25
Po przybyciu na miejsce zdarzenia obecny Zespół Ratownictwa Medycznego (dalej ZRM) poinformował, że w budynku prawdopodobnie obecny jest tlenek węgla. Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na pomiarze urządzeniem elektronicznym Tetra Gas obecności tlenku węgla – w łazience 40ppm natomiast w pozostałych pomieszczeniach 0ppm (przed przybyciem służb na miejsce zdarzenia budynek został już wstępnie przewietrzony przez użytkowników i okna pozostały pootwierane). Kolejny pomiar obecności CO w powietrzu dokonany po chwili we wszystkich pomieszczeniach oscylował w granicy 0ppm. Ratownicy ZRM udzielili poszkodowanym pomocy medycznej. Strażacy podali tlen poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia łącznie przybyły trzy ZRM, które zabrały wszystkich użytkowników domu do szpitala.
Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie z dalszymi zaleceniami postępowania.