wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206279

Pożar na drugim piętrze. 2006-03-17
O godz. 23.10 Miejskie Stanowisko Kierowania KM PSP otrzymało informację o pożarze mieszkania na ulicy Francesco Nullo. Zadysponowane zastępy straży pożarnej na miejscu zastały pożar na drugim piętrze w bloku mieszkalnym. Właściciel mieszkania wyskoczył z balkonu przed przybyciem straży. jednocześnie na miejsce przybyła załoga pogotowia ratunkowego, która zajęła się poszkodowanym. Z mieszkań zagrożonych ewakuowano 16 osób, któymi zajęli się lekarz straży pożarnej oraz załoga drugiej karetki pogotowia. Nikt z osób ewakuowanych nie został poszkodowany. Po chwili pożar został ugaszony. Klatkę schodową i mieszkanie oddymiono oraz oczyszczono z resztek pożarowych. Dzięki uprzejmości i gościnności sąsiadów osoby ewakuowane zostały zabezpieczone przed zimnem. Po pożarze nie wszyscy mogli wrócić do swoich mieszkań. Wezwana na miejsce Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazała, aby w mieszkaniach bezpośrednio pod i nad mieszkaniem w któym wybuchł pożar, do kontroli w dniu następnym, nikt nie przebywał. Mieszkanie zostało zabezpieczone przez Policję, do momentu dochodzenia przez ekipę śledczą. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.