sobota, 11 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2808372

 

Wielka Wies - tragiczne zderzenie z TIRem 2016-03-23
Zobacz zdjęcia (4)
W dniu 23.03.2016 ok godz. 03.12 Oficer Dyżurny SKKM odebrał zgłoszenie o zderzeniu czołowym samochodu osobowego i ciężarowego. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano:

- OSP Wielka Wieś - GBA,
- OSP Biały Kościół - GBA
- JRG-5 - GBA-Rt, GCBA-Rt
- Oficera Operacyjnego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono: Wypadek ciągnika siodłowego z naczepą i samochodu osobowego. Przed przybyciem OSP i PSP na miejscu zdarzenia był ZRM oraz Policja. ZRM stwierdził na podstawie obrażeń zgon kierującej samochodem osobowym. Natomiast kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł obrażeń. Przed przybyciem OSP i PSP droga była w obu kierunkach zablokowana.
Działania OSP: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie terenu akcji. Działania PSP i OSP: Odłączenie w samochodzie osobowym akumulatora, po decyzji Pani prokurator uwolnienie zakleszczonych zwłok kobiety z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, usunięcie pozostałości powypadkowych, sorpcja rozlanych płynów eksploatacyjnych. Pojazdy zostały przekazane pisemnie protokołem Policji oraz właścicielowi pojazdu.

Zobacz zdjęcia (4)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja