piątek, 15 listopad 2019 r.

Tragiczne zdarzenie w Krakowie ul. Pilotów 2016-03-30
W dniu 29.03.2016r o godz. 20:40 Stanowisko Kierowania w Krakowie otrzymało informacje o wypadku motocyklisty z samochodem osobowym w Krakowie na ul. Pilotów. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG-7, Oficera Operacyjnego, Policję i Pogotowie Ratunkowe.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia pojazdami ratowniczymi, pachołkami ostrzegawczymi oraz taśmą ostrzegawczą. Strażacy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadku u jednego z nieprzytomnych mężczyzn prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową a drugiemu mężczyźnie założono kołnierz ortopedyczny,zaopatrzono rany i zabezpieczono na desce ortopedycznej. Mężczyźnie z samochodu osobowego zaopatrzono rany i udzielono wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce ZRM przekazano dwóch lżej poszkodowanych , natomiast u trzeciego 24-letniego mężczyzny ratownicy PSP wraz z ZRM kontynuowali RKO, które w późniejszym czasie okazało się nieskuteczne i lekarz stwierdził zgon. Na miejscu cały czas była obecna Policja, która kierowała ruchem, gdyż na czas wypadku ul. Pilotów w stronę centrum była całkowicie wyłączona z ruchu.