poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Wypadek autobusu MPK 2016-04-02
W dniu 31.03.2016 r. o godzinie 15.54 Dyżurny SKKM otrzymał zgłoszenie od Pogotowia Ratunkowego o wypadku autobusu MPK z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ul. Lubicz z ul. Rakowicką. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG 1 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce okazało się , że pojazdy usunięto ze skrzyżowania ustawiając je na poboczu ulicy Rakowickiej. W wyniku zdarzenia ulica Rakowicka od ulicy Lubicz była zablokowana. Kierujący samochodem osobowy nie odniósł żadnych obrażeń. Poszkodowani pasażerowie autobusu (6 osób) odnieśli lekkie obrażenia. W pierwszej fazie, działania PSP polegały na udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym. Ze względu dużą liczbę poszkodowanych na miejsce przybyły kolejne ZRM. Pozostałe działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a po zakończeniu głównych czynności Policyjnych przystąpiono do usunięcia pozostałości pokolizyjnych ze skrzyżowania. W wyniku zaistniałego zdarzenia ul. Rakowicka została wyłączona chwilowo z ruchu.

KRP