niedziela, 24 styczeń 2021 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 3119026

 

Próba samobójcza - hostel, ul. Pomorska 2016-04-12
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 12 kwietnia 2016 roku o godzinie 08:39 Dyżurny SKKM otrzymał zgłoszenie od CPR o młodej dziewczynie siedzącej na parapecie trzeciego okna w hostelu przy ulicy Pomorskiej.
Bezzwłocznie na miejsce zadysponowano 4 zastępy z JRG 3 wraz z Dowódcą JRG.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że informacja była prawdziwa. Podjęto decyzję o sprawieniu skokochronu pod oknem budynku oraz wysłano 3 ratowników Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3 na dach celem wykonania stanowisk i przygotowania ewentualnego zjazdu do okna pokoju. W pierwszej fazie akcji Dowódca JRG podjął próbę rozmowy z samobójczynią. Ostatecznie rozmowę kontynuowali policyjni negocjatorzy. Na miejsce bezpośrednio po przybyciu JOP przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowe siły Policji dojeżdżały sukcesywnie na miejsce
i zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Ratownicy wysokościowi zbudowali stanowiska zjazdowe na dachu budynku i byli gotowi do zjazdu i zablokowania okna. W końcowej fazie akcją kierował policjant, który miał do dyspozycji zespół złożony z negocjatorów z policji, lekarza z ZRM oraz KDR-a PSP, co umożliwiało wypracowywanie odpowiednich decyzji oraz utrzymywania łączności pomiędzy służbami. Rozmowy policyjnego negocjatora trwały ponad godzinę czasu. Usiłował on skłonić ją do wejścia do mieszkania i rozmowy przy drzwiach wejściowych. Próby te zakończyły się niepowodzeniem. W pewnej chwili dziewczyna skoczyła próbując ominąć skokochron.Ratownicy zdążyli przesunąć skokochron. Po upadku kobietę przejął zespół Pogotowia Ratunkowego. Dziewczyna była przytomna, miała uraz nóg - dalsze badanie przeprowadzono w karetce. Udzielono pomocy Pogotowiu przy transporcie poszkodowanej do karetki.

KRP
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja